O nas

Blog Wolny Rower został stworzony jesienią 2011 roku. Jedną z głównych motywacji była chęć dokumentowania rozwoju ruchu rowerowego w Krakowie, uzupełnienie pewnej luki po blogu Cracow Cycle Chic (więcej piszemy o tym na stronie z historią ruchu cycle chic). Stopniowo tematyka stricte związana z rowerową fotografią uliczną przerodziła się w coś co można określić jako rowerowy lifestyle.

fot. Miłosz Tatara
Pomysłodawcą, twórcą i głównym redaktorem bloga oraz większości treści na nim jest Marcin (wpisy sygnowane Elovelo lub Wolny Rower), piszący te słowa, zapalony rowerzysta miejski, ceniący też cykloturystykę bez spiny, czyli slow cycling.
W tworzeniu bloga Marcina intensywnie wspiera Ewelina, która stoi ze redakcją większości wpisów (czasem dorzuca coś od siebie jako paryżanka) oraz przyjaciele występujący gościnnie: Ania i Miłosz. Ania (znana jako annouk) jest specjalistka od krakowskich ciekawostek, a Miłosz pomysłodawcą i głównym twórcą cyklu fotozagadek.

O rowerach piszemy wolno i przyjemnie. Przyglądamy się (i fotografujemy) rowerzystom i rowerowemu otoczeniu w Krakowie i w miejscach, które odwiedzamy. Prezentujemy tych nieprzeciętnych, eleganckich, wyróżniających się z tłumu cyklistów, ciekawe rowery, wszystko co przyciągnie naszą uwagę. Inspirujemy i łamiemy rowerowe stereotypy.

Piszemy też o czasie wolnym na dwóch kółkach, wycieczkach, wyprawach oraz wydarzeniach związanych z miejską kulturą rowerową.

Na blogu znajdziecie między innymi historię ruchu cycle chic, dział poświęcony naszym podróżom, kącik rowerowego rodzica (rowerowy parenting), recenzje książek z rowerami w tle oraz wiele, wiele innych ciekawych wpisów.

W sprawach współpracy, zapraszamy do zakładki kontakt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz