piątek, 21 lutego 2014

ми з вами


Z bólem i smutkiem obserwujemy, to co dzieje się na Ukrainie, dlatego przypominamy zdjęcie sprzed prawie dwóch miesięcy, które przewinęło się już kiedyś przez naszego facebooka. Zostało zrobione zaraz po tym, gdy ukraińscy studenci z Krakowa stworzyli ten spontaniczny gest poparcia dla swoich rodaków i ich wolnościowych aspiracji. Kiedy z nimi rozmawiałem byli pełni optymizmu co do rozwoju sytuacji i z nadzieją patrzyli w przyszłość. Wtedy nikt nie podejrzewał, że sytuacja rozwinie się tak dramatycznie.

Wierzymy, że Ukraina odnajdzie swoją drogę do wolności i jeszcze nie raz wrócimy tam na rowerach! Jesteśmy z Wami!

7 komentarzy:

 1. Bardzo wymowne zdjęcie...

  OdpowiedzUsuń
 2. ми з вами! Niech Ukraińcy przemierzają Europę rowerem bez żadnych przeszkód!

  OdpowiedzUsuń
 3. Na rowery i do normalnej Europy zapraszamy :)
  Super fajne to graffiti z rowerkiem trekingowym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Tak, można to tak nazwać. I brak wolności słowa - co za kuriozum prawda ;-)? Ale to nic nowego, od zawsze usuwamy komentarze nie na temat, a za taki uznałem Twój wpis. Mieszanie w to polityki i przywoływanie skajnych nacjonalizmów i ich polskiej wrogości nie ma tu nic do rzeczy. My odwołujemy się tylko do czysto wolnościowych aspiracji naszego sąsiada i życzymy sobie, aby Ukraina była wolnym krajem, gdzie ludzie będą zadowoleni ze swojej władzy. Do takiego kraju chcemy wracać i go odwiedzać. A sugerowanie nam, że sprzyjamy jakimś skrajonościom politycznym takim wpisem, zasłużyło na bana i cenzurę. Mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę.

   Usuń
  2. ...skajnych nacjonalizmów i ich polskiej wrogości...
   Powiedz to rodzinom zamordowanych przez УПА

   Usuń
 5. Żeby przemierzać Europę rowerem Ukraina nie musi być w Unii, a cała ta hućpa kierowana przez zachód okazała się mega wtopą. Nikt Ukrainie nie pomoże, skończy się na gadaniu jak w przypadku Serbii i Kosowa.

  OdpowiedzUsuń