piątek, 11 października 2013

Powstal brakujący odcinek asfaltu na nowej trasie rowerowej na wałach Wisły

O samej trasie, która północnymi wałami Wisły prowadzi od ul. Wioślarskiej za mostem Zwierzynieckim do kładki autostradowej przy Stopniu Wodnym Kościuszko, już kiedyś pisałem. Reklamowaliśmy ją jako świetną alternatywną trasę rowerową z Krakowa do Tyńca. Dowiedziawszy się ostatnio o utworzeniu brakującego odcinka wjazdowego od Wioślarskiej, pojechałem sprawdzić. Oprócz doskonałego wjazdu na wały, odkryłem też inne miłe zmiany w rejonie początku trasy.

Bardzo milo zaskoczyły mnie poprawione przejazdy rowerowe za mostem. Rzadko można w Krakowie mówić o zerowych krawężnikach  i równych przejazdach. Więcej takich proszę!A tu widzimy już nowy asfalt i wjazd od strony ul. Wioślarskiej. Krawężnik też obniżony wzorowo, aż trudno uwierzyć ;-)

Niestety na drugim końca tej drogi, od strony kładki autostradowej, wciąż nie ma asfaltowego połączenia. Liczę jednak, że i tamta strona doczeka się kiedyś wjazdu jak z tej strony.

 

 

Jak widać na załączonym obrazku, złota jesień w pełni, nic tylko testować nową trasę, do czego gorąco zachęcam!6 komentarzy:

 1. takie same obniżenia krawężników pojawiły się niedawno koło przystanku Słomiana i Kobierzyńska (przy Tesco). serce mi rośnie jak widzę, że jednak coś się czasem zmienia na dobre :)) oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ciekawe, chętnie to zobacze, zajrze tam w poniedzialek :) Oby wiecej miejsc w ktorych wreszcie jest normalnie, tak jak powinno byc.

   Usuń
 2. Stan dróg rowerowych w Polsce powoli się polepsza. Nawet w Białymstoku dobudowano brakujący fragment ścieżki do Supraśla. Trzeba było tylko poczekać na to jakieś 5-6 lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. a mi osobiście bardzo podoba się lekki szuter przy autostradzie :) gorzej po stronie toru kajakowego

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawostka: na tych poprawionych przejazdach pod asfaltem jest zamontowana automatyczna detekcja rowerzystów! Koniec z przyciskami :)

  OdpowiedzUsuń