czwartek, 24 października 2013

Fotozagadka #6: Koło piwnegoKto lubi dobre piwo, ten prędzej później musi skorzystać z roweru. Wprawdzie zwykłe piwo można w Krakowie kupić na każdym kroku, jednak dobre piwo stanowi dobro rzadkie i trzeba się po nie wyprawić. Dzisiejsze zdjęcie zostało zrobione niedaleko jednego z najlepszych krakowskich sklepów ze złocistym trunkiem. Prosimy o podanie lokalizacji zdjęcia oraz nazwy swojego ulubionego piwa (jeśli ktoś nie lubi, to może też być inny napój).

Rozwiązanie

Fotografia została wykonana przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego oraz Kobierzyńskiej, w pobliżu sklepu piwnego "Maria". To jeden z najstarszych i z pewnością najlepiej zaopatrzony sklep piwny w Krakowie. Właściciel sklepu regularnie jeździ do Czech i Niemiec, gdzie własnoręcznie wyszukuje najlepsze regionalne browary. Znajdziemy tu piwa lekkie i ciężkie, orzeźwiające i rozgrzewające, miodowe i pieprzowe; w sumie do 500 marek z całej Europy i USA. Pewnego razu wspomniałem przypadkowo o "Marii" w jednym z krakowskich sklepów piwnych. Reakcją właściciela była rozbrajająco szczera. "No wie Pan, z nimi to nikt nie może konkurować".

A dlaczego piszemy akurat o piwie? Bo tydzień temu Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu Karnego, która dostosowuje sankcje wobec nietrzeźwych rowerzystów do zagrożenia, jakie sprawiają oni na drodze. Innymi słowy kierowca, który jadąc po alkoholu może kogoś zabić będzie karany surowiej, niż rowerzysta, który jadąc pod wpływem w praktyce stanowi zagrożenie głównie dla samego siebie. Co nie znaczy, że ten drugi pozostanie bezkarny. Polecamy przystępnie opisane wszystkie niuanse związane ze zmianą prawa w podsumowaniu MdR nt. nietrzeźwych rowerzystów.

Wracając do piwa, wygląda na to że Czytelnicy bloga mają całkiem niezły gust. Z wymienionych marek bardzo lubię Krieka oraz piwa produkowane przez Pintę. Panie Pawle, piwo z Grybowa w "Marii" dostaniemy, ale to już niestety nie to co kiedyś - ten browar za bardzo poszedł w ilość. Polecam za to bardzo dobre piwa czeskie, wśród nich pyszny ciemny Eggenberg. Nade wszystko jednak  zgadzam się z wypowiedzą Pana Klemensa "jakie jest moje ulubione piwo trudno powiedzieć. (Za dużo tego jest)".

16 komentarzy:

 1. skrzyżowanie kobierzyńskiej z grota- roweckiego, w pobliżu sklep z prawdziwym piwem. A ulubione moje to ciechan i perła . Liberte

  OdpowiedzUsuń
 2. Skrzyżowanie ul. Kobierzyńskiej i ul. Grota-Roweckiego, rowerzystka stoi na jego północno-zachodnim "rogu". Miłosław i mleko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sklepu wprawdzie nie znam, ale poznam - moje ulubione piwa (różne) produkuje browar Pinta :) a na zdjęciu róg Kobierzyńskiej i Grota-Roweckiego, który szczególnie ciekawie wygląda w google street view - można porównać jak było przed remontem i po nim...

  OdpowiedzUsuń
 4. oooo, wygląda znajomo :) - róg Kobierzyńskiej i Roweckiego! bywało się tam, dopóki przyjaciele mieszkali na Ruczaju, teraz to tak średnio po drodze... a szkoda, bo możliwości tego niewielkiego sklepiku zacne :)
  Ciechan albo śliwka w piwie (Kormoran)
  /KK

  OdpowiedzUsuń
 5. prooooooooosteeeeeee.... skrzyżowanie Grota-Roweckiego/Kobierzyńska, od strony hotelu Sympozjum.

  Ciechan Miodowy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda mi na skrzyżowanie na ruczaju przy Peugeot Golemo - (póki co PERŁA)

  OdpowiedzUsuń
 7. Róg Kobierzyńskiej i Grota-Roweckiego, A ulubione piwko to Lindemann's Kriek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. skrzyżowanie Grota-Roweckiego i Kobierzyńskiej na autostradzie skawińskiej, Dajcie coś trudnego. Piwo Raciborskie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy ta rowerzystka zamierza przejechać rowerem przez przejście dla pieszych?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja się pytam gdzie mój komentarz :) ?

  OdpowiedzUsuń
 11. skrzyżowanie Grota-Roweckiego z Kobierzyńką, piwo dobre jest z browaru Grybów, nie wiem czy można w tym sklepie dostać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Skrzyżowanie Kobierzynskiej z GR niedaleko sklepu Maria aka Tanie Alkohole. A odpowiedz na drugie pytanie jest trudniejsze. Ostatnio bardzo mi smakowało "Dryhop thriller" z Revelation Cat .-), ale jakie jest moje ulubione piwo trudno powiedzieć. (Za dużo tego jest)

  OdpowiedzUsuń
 13. Skrzyżowanie Kobierzyńskiej z Grota Roweckiego. Herbata.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ruczaj, skrzyżowanie Grota-Roweckiego z Kobierzyńską

  OdpowiedzUsuń
 15. Roweckiego/Kobierzyńska. Piwa wszelakie lubię.

  OdpowiedzUsuń