niedziela, 15 września 2013

Alleycat Murder of Couriers w Kinie Pod Baranami - rejestracja uczestników


Połączenie projekcji filmu o kurierach rowerowych z przeniesieniem akcji na ulice Krakowa? Takie rzeczy tylko w Kinie Pod Baranami. Sprawdzona forma nocnej zabawy, zaangażowanie ekipy Night Riders [KRK] i Wolnego Roweru, dobre kino, najszybsi kurierzy, wszystko to gwarantuje, że będzie dobrze. Co najmniej tak dobrze, jak rok temu przy okazji alleycata Line of Sight Tribute zorganizowanego w podobnej formie.  
Poniżej wszystkie potrzebne informacje dotyczące uczestnictwa, formularz rejestracyjny i regulamin dla zawodników.

Tu jeszcze wersja wideo relacji by wobix.
Kino Pod Baranami powraca do tematu kultury rowerowej na wielkim ekranie (i nie tylko). W poniedziałek, 23 września już po raz drugi zapraszamy krakowską widownię na spotkanie ze światem kurierów rowerowych za sprawą pokazu filmu Murder of Couriers.

Po seansie odbędzie się nocny alleycat, czyli rowerowa gra miejska tocząca się na terenie całego Krakowa. Uczestnicy będą musieli wcielić się w rolę kurierów rowerowych i jak najszybciej, lecz z dużą dokładnością zaliczyć punkty kontrolne, przechwycić informacje oraz dostarczyć nienaruszoną przesyłkę. Na najlepszych czekać będą nagrody ufundowane przez sponsorów.

PROGRAM:
23/09/2013, 19.00
Kino Pod Baranami (Rynek Główny 27)

19.00 - > pokaz filmu MURDER OF COURIERS

BILETY // TICKETS:
16 zł (normalny)
14 zł* (ulgowy)
* także dla uczestników wyścigu (Każdy uczestnik wyścigu zobowiązany jest do zakupu biletu na pokaz filmu w cenie biletu ulgowego, który jest jednoznaczny z wpisowym. Automatycznie otrzymuje miejsce na sali kinowej. Uczestników Gry prosimy o nierezerwowanie miejsc samodzielnie.)

21.00 - > dziedziniec PAŁACU POD BARANAMI (Rynek Główny 27) – start ALLEYCATU

::: PARKING (strzeżony!) na rowery :::
- > dziedziniec Pałacu pod Baranami::: O FILMIE // ABOUT THE MOVIE:

MURDER OF COURIERS
reż. Neil Brill & Tom MacLeod, Canada 2012, 95’ (in ENG with PL subtitles)

Dynamiczny i obfitujący w barwne postaci dokument opowiadający o grupie kurierów rowerowych z Vancouver. Tworzą oni swego rodzaju subkulturę, którą poznajemy z perspektywy jej członków. Film zrealizowany przez samych messengerów (trzy lata dokumentacji) - jak mówią jego twórcy - skierowany jest do znacznie szerszej publiczności.

Kurierzy rowerowi są nieodłącznym elementem krajobrazu większych miast całego świata. Kobiety i mężczyźni, młodzi i starsi - bez względu na płeć oraz wiek. To oni o każdej porze roku, niezależnie od warunków pogodowych, w zabójczym tempie przedzierają się przez zablokowane ulice metropolii, dostarczając różnego rodzaju przesyłki. Ubierają się w specyficzne stroje, a większość z nich porusza się na tak zwanym ostrym kole. Muszą być szybcy i wytrzymali. Raczej nie są lubiani przez kierowców, ani pieszych. To dość hermetyczne środowisko spaja nie tylko praca w tej samej branży, ale także wszystko to, co dzieje się poza licznymi kursami, które wykonują przemierzając ulice miast. To rowerowi zapaleńcy, którzy po godzinach reperują i podrasowują swoje jednoślady, organizują miejskie wyścigi (ang. alleycat), biorą udział w mistrzostwach kurierów rowerowych, grają w bike polo i cieszą się życiem jakie prowadzą. Film Brilla i MacLeoda pokazuje, że kurierstwo rowerowe to nie tylko praca (wcale nie lekka i łatwa), a styl bycia.

// Documentary about a group of bike messengers over a nearly three-year span. This film was made by couriers, about couriers, for a wide general audience.


::: ROWEROWA GRA MIEJSKA :::
Murder of Couriers


Wolny Rower oraz NightRiders[KRK] przygotowali dla Was nocną rowerową grę miejską inspirowaną filmem MURDER OF COURIERS, a skierowaną nie tylko do kurierów rowerowych :)

Aby wziąć udział w Grze Murder of Couriers należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej.

Uwaga: ilość miejsc w grze jest ograniczona!
Na zgłoszenia czekamy do soboty, 21 września 2013.

Regulamin gry miejskiej Murder od Couriers

::: Co tu dużo mówić - szykuję się nam krakowski TYDZIEŃ NA WYŚCIGACH :::

21/09 - Röwerhead: Kryterium:
23/09 - Murder of Couriers
28/09 - Global Gutz Kraków: 

2 komentarze:

  1. Niestety nie będzie mnie, ale mam nadzieje że pojawi się relacja blogu bo zapowiada się świetna zabawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Naoglądali się Line of Sight i chcą być jak ALfred Bobe czy Lucas Brunelle :D

    A tak na serio to wam zazdroszczę, bo sam mieszkam na cholernym zadupiu i nawet nie mam z kimś jeździć. ;< Tak czy inaczej życzę dobrej zabawy!

    OdpowiedzUsuń