czwartek, 18 lipca 2013

Wolno kręcić kilometry dla stojaków All For Planet

Z pewnością kojarzycie charakterystyczne, kolorowe stojaki rowerowe Fundacji All For Planet. Właśnie rusza kolejna edycja akcji Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie, tym razem do polskich miast trafi 100 nowych stojaków. Oczywiście to kropla w morzu potrzeb, ale kropla bardzo potrzebna. Na pewno są miejsca, gdzie dzięki All For Planet trafi więcej stojaków niż całkowita liczba postawionych kiedykolwiek przez władze miasta. A gdzie trafi te 100 stojaków i jak zostaną rozdzielone? To zależy od nas! Podobnie jak rok temu, stojaki zostaną rozdzielone proporcjonalnie do liczby kilometrów przejechanej przez rowerzystów z danego regionu. All For Planet zaprasza do wspólnej zabawy z przygotowaną specjalnie na tę okazję aplikacją na smartfony, zapisującą ślady GPS.

Dziś dokonałem mojego pierwszego kręcenia z apką, która działa mi zdecydowanie lepiej niż endomondo czy sports-tracker, które na moim smartfonie często gubią sygnał. Oprócz kręcenia kilometrów dla stojaków w naszym mieście, mamy też szansę wykręcić nagrody indywidualne dla siebie. Zapisując swoje trasy, w zależności od liczny spalonych kalorii, średnich prędkości, czy dystansów zdobywamy różne trofea, można też rywalizować między sobą lub stawiać sobie wyzwania. Trofea, wyzwania i kilometry przekładają się na nagrody indywidualne, których jest bardzo dużo, od rowerów po ciekawe gadżety. Rok temu nie przykładałem się zbytnio do tej zabawy, dodałem jedną, nie za długą trasę, a wygrałem butelkę z filtrem węglowym.
Moja codzienna trasa poranna, od razu uzyskała trofeum Miejska Jazda. Coś czuję, że w mieście pokonuję nieco nieprzeciętne odległości, bo to dopiero mniej więcej 1/3 z tego co jeszcze dziś wykręcę :)))

Jest fajna zabawa z apką, są nagrody, ale główna rzecz to jednak stojaki. Rok temu do Krakowa trafiło 5 sztuk, które stoją pod Biblioteką Wojewódzką na Rajskiej. Codziennie przewija się przez nie kilkadziesiąt rowerów i nigdy nie stoją puste. Damy radę w tym roku wykręcić więcej niż 5 dla Krakowa? Akcja trwa do września. Pomożecie, może razem objedziemy Ziemię dookoła wzdłuż równika ;-)?


Wszystko o akcji, rejestracja, aplikacja mobilna itp. na stronie: zaparkujklimatycznie.pl/


4 komentarze:

 1. bardzo szkoda, że aplikacja jest na androida 2.2+! mojego 2.1 już nie da się zaktualizować :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ktoś wie czy mobilny Windows obsługuje tą aplikację??

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak to fajnie, że ja nie mam smartfona i nie zamierzam mieć póki co... :)
  Nie muszę sobie zawracać głowy całym tym wariactwem aplikacji do tego, do śmego, do owego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem zazdroszczę takiego podejścia, ale już tak nie umiem ;)

   Usuń