środa, 26 czerwca 2013

Mistrzostwa Europy Bike Polo w Krakowie

Najbliższy weekend zapowiada się mocno rowerowy w Krakowie. Oprócz tradycyjnej rowerowej masy krytycznej, odbędzie się wyjątkowa impreza: Mistrzostwa Europy Hardcourt Bike Polo.
Impreza zaczyna się już w piątek, koło stadionu Wisły przy ul. Reymonta 22. Wstęp dla publiczności jest wolny, więc skorzystajcie z tej okazji zobaczenia najlepszych zawodników w polo na rowerach, którzy przyjeżdżają rywalizować w Krakowie o tytuł mistrza z całej Europy. Nasz kraj reprezentują trzy drużyny, w tym dwie z Krakowa. Postarajmy się o skuteczny doping dla nich i dobrą atmosferę dla wszystkich gości. My oczywiście też tam będziemy, postaramy się relacjonować na bieżąco. Do zobaczenia!

Jeśli nie wiecie o co chodzi z tym polo na rowerach, zajrzyjcie do naszych wcześniejszcyh wpisów na ten temat, o treningach w Krakowie i historii tej dyscypliny oraz o Mistrzostwach Polski.


Poniżej szczegółowy program mistrzostw oraz kilka informacji o turnieju od organizatorów, Stowarzyszenia Bike Polo Club Kraków.


Dzień 1: (piątek 28.06.)9:00 – 20:00 turniej
22:00 after party – FORUM Przestrzenie (Marii Konopnickiej 28) 
Dzień 2: (sobota 29.06.)9:00-20:00 turniej
19:00 – pokaz filmów o Bike Polo
/ after party – PAUZA IN GARDEN (Małopolski Ogród Sztuki, Rajska12)

Dzień 3: (niedziela 30.06.)9:00-20:00 finał turnieju
22:00 after party w klubie BETEL (Pl. Szczepański 3)
 
60 drużyn zawalczy przed krakowską publicznością o mistrzostwo European Hardcourt Bike Polo Championship – EHBPC. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy filmowe, koncerty i inne atrakcje. Wstęp wolny!

Hardcourt Bike Polo to jedna z najmłodszych dyscyplin sportów miejskich. Rozwinęła się ona na początku XXI wieku w Seattle (USA), w Polsce obecna od 2009 roku. Od tego czasu Bike Polo zdobywa coraz więcej fanów budząc zainteresowanie nie tylko wśród cyklistów. Obecnie w Polsce jest ok 80 aktywnych graczy w 6 miastach. W meczu biorą udział dwie drużyny po trzech graczy. Do gry potrzebny jest rower, kij, kask, piłka do hokeja ulicznego i dużo cierpliwości, bo początki bywają trudne.

Mistrzostwa Europy w Bike Polo zostały zapoczątkowane turniejem w Londynie w 2009 roku, następne edycje miały miejsce w Genewie (2010), Barcelonie (2011) i ostatnia w Paryżu (2012). „EHBPC to kluczowa impreza wyznaczająca rytm sezonu turniejowego w Europie“ - mówi Staszek Barański, jeden z organizatorów tegorocznych Mistrzostw. „W ciągu roku na Starym Kontynencie odbywa się kilkadziesiąt turniejów. Większość krajów organizuje również rozgrywki kwalifikacyjne. Gra o puchar Europy jest uważnie obserwowana zza oceanu gdzie w tym roku mają miejsce Mistrzostwa Świata,” dodaje Staszek.

Data i Miejsce: 28-30.06.2013, Ul. Reymonta 22, Kraków
Więcej informacji na stronie EHBPC http://www.ehbpc.org/2013/
oraz na fan page’u https://www.facebook.com/ehbpc2013

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz