niedziela, 9 czerwca 2013

Finał Święta Cyklicznego - relacja na gorąco!

Tak zwana relacja na gorąco z dzisiejszego Finału Święta Cyklicznego i kilka na szybko wybranych zdjęć. Na obszerniejsze opisy i refleksje przyjdzie jeszcze czas i na pewno temat Święta i wydarzeń z nim związanych jeszcze wróci na bloga. Na razie tylko kilka ujęć, które mam nadzieje choć trochę oddają klimat imprezy. Jak macie swoje filmy, zdjęcia, relacje, to wrzucajcie linki w komentarzach, później na spokojnie przygotujemy jakąś relację z linkownią do Waszych materiałów.

Na placu przed dworcem PKP stawił się taki tłum rowerzystów, że trudno było ogarnąć okiem i obiektywem, do boju o śluzy zagrzewała Ola.


Przybyli zapoznawali się z planem wydarzeń na dziś.


ATW dziś osiągnęły niespotykaną przepustowość. W ciągu kilkudziesięciu minut, trzema pasami udało się przewieźć na rowerach kilka tysięcy ludzi. Dokładnie nie wiadomo jeszcze ile osób wzięło udział w przejeździe, ale skromne szacunki mówią o ponad trzech tysiącach.


Licznie stawiły się całe rodziny, również z najmłodszymi rowerzystami w przyczepkach.


Nie zabrakło też nietypowych pojazdów jak bicykle, dosiadanych przez stylowych cyklistów. Zapewniam, że poniższe zdjęcie zostało zrobione dziś, a nie wygrzebane ze stuletniego archiwum babci.


Był też i rydwan zaprzęgnięty w pedałującego konia. Imperatorka i jej rumak nie mieli sobie równych i w konkursie na najlepsze przebranie wycięli konkurencję!


Jechały też dwa nowe sound systemu, jeden na specjalnie skonstrowanym w Krakowie rowerze cargo z platformą z tyłu, drugi na spółdzielczym trójkołowcu Babboe.Nie zabrakło też innych lansiarskich rowerów, jakbeach cruisery.


A piknik na stadionie KS Korona to już prawdziwy wypad przy tej pogodzie. Warto było nieco się wysilić, żeby wspiąć się na górę.


Wśród licznych atrakcji było boisko do bike polo, ale opisy poszczególnych wydarzeń to już nie temat na "gorącą relację" ;)


Arto jeszcze wspomnieć pokaz cięcia zabezpieczeń na scenie głównej, który cieszył się dużym zainteresowaniem.Tak jak wspomniałem na początku wpisu, jak macie swoje zdjęcia  relacje, filmy lub inne materiały ze Święta, podeślijcie linki, postaramy się jakoś zebrać to w kolejnym wpisie podsumowującym za kilka dni.

3 komentarze:

 1. Rowerowa Skawina
  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.465108460233205.1073741832.145231475554240&type=1&l=1f64d0b264

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.flickr.com/photos/broman_pl/sets/72157634039647733/

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzy filmiki z wydarzenia:
  http://www.youtube.com/watch?v=4GbMQxFyGMw
  http://www.youtube.com/watch?v=sTrNEpMWGos
  http://www.youtube.com/watch?v=cGrK93gqGHc

  OdpowiedzUsuń