poniedziałek, 3 czerwca 2013

Cyklofotografia 2013: Zwycięzca w kategorii specjalnej cycle chic

Niezmiernie miło mi ogłosić zwycięzcę w kategorii specjalnej cycle chic tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Cyklofotografia, który nieodłącznie towarzyszy Świętu Cyklicznemu.

Przypomnę, że o przyznaniu tej nagrody decydował nasz specjalny juror, protoplasta wszystkich blogów cycle chic, Mikael Colville-Andersen, który w uzasadnieniu powiedział:
Cycle Chic ma wiele aspektów. Jest miejski. Jest ponadczasowy. Nie ma wieku. To zdjęcie od razu rzuciło mi się w oczy pośród licznych przysłanych na konkurs prac. Ponadczasowy szyk, wdzięczny styl kobiety oraz jej roweru – to właśnie to, czym moim zdaniem jest Cycle Chic i jak powinien być rozumiany.

Wiele zdjęć z nurtu Cycle Chic, które powstają na całym świecie, to portrety ludzi i ich rowerów, co jest urocze. Jednak nurt ten wyrasta bezpośrednio z fotografii ulicznej i dokumentalnej. I właśnie dlatego to zdjęcie moim zdaniem zasługuje na główną nagrodę w kategorii Cycle Chic. "
Mowa o zdjęciu nadesłanym przez Macieja Wnuka, który o swoim ujęciu pisze tak: "W zatłoczonej Warszawie rower wydaje się być jednym z najszybszych i najwygodniejszych środków transportu i, jak widać, zyskuje sobie fanów w każdej grupie wiekowej. Zdjęcia zostało wykonane na warszawskim Starym Mieście."

Autor: Maciej Wnuk, nagroda specjalna w kategorii cycle chic w konkursie Cyklofotografia 2013.

Gratulujemy autorowi, który otrzymuje miejskie sakwy retro Gilda, inspirowane postacią Gildy Gray, pochodzącej z krakowskiego Podgórza tancerki, która w latach 20. oczarowała Hollywood.
Nagrodę ufundował butik rowerowy Bike Belle, który objął patronatem kategorię specjalną Cyklofotografii 2013.


miejska sakwa na rower retro Gilda


Ogłoszenie wyników w kategorii głównej, nieco później w oddzielnym wpisie.

Partnerami konkursu Cyklofotografia są: Małopolski Ogród Sztuki oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

1 komentarz:

  1. dobra fota, gartki! mozna gdzies inne obejrzec zgloszone?

    OdpowiedzUsuń