wtorek, 4 czerwca 2013

Cyklofotografia 2013: Wyniki

Wczoraj prezentowaliśmy zwycięzcę w kategorii cycle chic, dziś z lekkim opóźnieniem, czas na ogłoszenie głównych wyników w Cyklofotografii 2013.

Jury (tu tegoroczny skład) zdecydowało się nagrodzić 5 fotografii oraz przyznało 3 wyróżnienia. Niestety, z powodu naruszenia zasad regulaminu, pierwsza nagroda została anulowana.

W zaistniałych okolicznościach nagroda ufundowaną przez Bristen.pl, wyjątkowy rower miejski zostanie przeznaczona dla autora najlepszej fotografii, którą wybiorą internauci. Wkrótce ogłosimy sposób głosowania na nadesłane prace.


Drugie miejsce: Adam Borkowski "Szybciej niż metrem"


Autor otrzymuje na nagrody ufundowane przez Instytut Studiów Regionalnych UJ:

Trzecie miejsce: Paweł Ceran Czterej jeźdźcyAutor otrzymuje na nagrody ufundowane przez Instytut Studiów Regionalnych UJ:

Czwarte miejsce: Dominika Słowik Senność gęsta jak śnieg i krążąca jak śniegAutorka otrzymuje poduszkę na bagażnik do przewozu osób BikeCap + pokrowiec na siodełko BikeCap. Nagrody fundują bicykle.pl

Piąte miejsce: Marta Byrska Work it girlAutorka otrzymuje bidon od essig.pl


Wyróżnienie: Żaneta Grzesik: Mała eLka


Wyróżnienie: Ewa Behrens: Aneczka


Wyróżnienie: Joanna Niewodniczanska: Triumf rowerzysty


Autorzy wyróżnionych fotografii otrzymują zestawy lampek rowerowych od secesja.pl

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymaliśmy 222 bardzo interesujące zdjęcia, wybór tych najlepszych nie był łatwy. Wszystkie prace nadesłane w tym roku możecie oglądać pod adresem: cyklofotografia.blogspot.com.

Zapraszamy wszystkich na wystawę prac konkursowych, która odbędzie się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.


  

6 komentarzy:

 1. Zwycięskie zdjęcie zwyciężyło w innym konkursie - tym samy oddając prawa autorskie na Romet. http://romet.pl/wicher/index.html
  Zwycięzca numer 25. Mamy tu dwa różne nazwiska, więc albo zdjęcie zostało ukradzione, albo doszło do innego oszustwa - przekazania zdjęcie innej osobie. Niestety już Romet ma do niego prawa. Rozumiem, że wyniki zostaną zmienione?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie zostało zgłoszone do konkursów równolegle, z autorami jest wszystko w porządku, ale faktycznie zaistniała sytuacja jest niezgodna z regulaminem. W związku z czym pierwsze miejsce zostało anulowane i pozwolimy wyłonić zwycięzcę w głosowaniu internatów, szczegóły wkrótce.

   Usuń
  2. A może jednak lepiej, żeby drugie miejsce i kolejne "wskoczyły" wyżej? W końcu drugie zdjęcie - to drugie najlepsze. Dlaczego teraz pierwsze ma zostać wyłonione przez internautów -czytaj- kto ma najwięcej znajomych , którzy zagłosują. Po przesunięciu zdjęć w rankingu do góry, jury będzie musiały wybrać jeszcze jedno zdjęcie - na najniższe miejsce w rankingu.

   Usuń
  3. @Anonimowy, wyjaśniając Twoje wątpliwości. Zgodnie z regulaminem, Jurorzy nie muszą przyznawać wszystkich nagród. Jeśli nie ma zdjęcia, które zasługuje na jakieś miejsce, może one zostać nieprzyznane. W związku z tym, nie będziemy "obsadzać" miejsca najniższego w rankingu.

   Mamy nadzieję, że we wspólnym, demokratycznym głosowaniu uda się wyłonić najlepszą fotografię, dla autora której fundator Bristen.pl zdecydował się przeznaczyć rower. Pracujemy nad tym, aby głosowanie przeprowadzić w sposób sprawiedliwy, uniemożliwiający nadużycia. W głosowaniu biorą udział wszystkie fotografia, również te, które zdobyły już inne nagrody.

   Usuń
 2. Fotografia, która zwyciężyła była już użyta w konkursie Rometa. Wicher nr 25.Jest to niezgodne z regulaminem konkursu!

  OdpowiedzUsuń