czwartek, 16 maja 2013

Ostatnia szansa na udział Cyklofotografii 2013

W konkursie fotograficznym, towarzyszącym Festiwalowi Święto Cykliczne, do zdobycia piękny rower miejski Bristen oraz stylowe akcesoria rowerowe. Sam festiwal coraz bliżej, dziś słów kilka o coraz gorętszych przygotowaniach, nagrodach i jurorach, którzy będą wybierać najlepsze zdjęcia o tematyce poświęconej miejskiej kulturze rowerowej.


Jeśli ktoś nie wie jeszcze o co chodzi z tą cyklofotografią, niech szybciutko zapozna się w wpisem: Rusza Cyklotografia 2013! Tam wszystko opisane co i jak trzeba zgłosić, żeby mieć szansę na jedną z wyjątkowych nagród i niegasnącą sławę wybitnego cyklofotografa!
Termin nadsyłania prac mija 19 maja, więc już ostatnia szansa na przejrzenie archiwów albo złapanie jeszcze na szybko jakiegoś rowerowego ujęcia.

Tymczasem jako motywator, prezentujemy nagrodę główna, ufundowaną przez Bristen.

Miejski rower Bristen, kolor L519,  wersja z przerzutką Nexus 3.
Wykonany na podstawie sprawdzonej ramy, z dodaniem odpowiednich nowych
komponentów. Tak wykonany rower w podobnej konfiguracji osprzętu jest
nagrodą główną w konkursie.
Pablo Vittaso zdradził nam kilka słów o kulisach swojej firmy i tworzeniu takich niezwykłych, unikatowych jednośladów.
Rowery pod marką Bristen zacząłem oferować od zeszłego roku. Moją inspiracją są rowery cykloturystyczne i randonneur produkowane podczas pierwszej fali popularności rowerów która rozpoczęła się w latach trzydziestych.
Założeniem stylistycznym jest unikanie czerni i dążenie do wrażenia lekkości - które jest możliwe tylko dzięki klasycznej stalowej ramie.
Dla osób wymagających silnego zaznaczenia pozycji na jezdni proponuję latarki z mocną diodą LED (XM-L), która z powodzeniem konkuruje z samochodowymi ksenonami.
Jeśli potrzebujesz solidnego i dobrze wyglądającego roweru, który zdecydowanie podkreśla styl i prezencję właściciela - zapraszam!
Aktualne propozycje i składanie zamówień: www.bristen.pl

Znamy też skład tegorocznego, cyklofotograficznego, znamienitego jury, które wyłoni zwycięzców. Najlepsze prace będą prezentowane w czerwcu na wystawie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Uroczyste otwarcie w czwartek 6 czerwca 2013.
Mikael Colville-Anderen Fotograf, filmowiec, twórca nurtu cycle chic, założyciel bloga Copenhagen Cycle Chic. Stoi na czele Copenhagenize Consulting. W tegorocznej cyklofotografii przyzna nagrodę specjalną w kategorii rowerowego szyku i elegancji. 
Stan Barański Mieszka w Krakowie i Warszawie. Współorganizuje Mistrzostwa Europy w Bike Polo. Prowadzi blogi stanbaranski.info, bikepolove.blogspot.com

Bartolomeo Koczenasz  Ten radosny człowiek to działacz na rzecz uśmiechu w Polsce. Jest kreatywnym fotografem, twórcą podróżniczego projektu Smiley Planet i organizatorem wielu społeczno-artystycznych wydarzeń propagujących uśmiech. Jego prace były wielokrotnie nagradzane i wystawiane w Polsce i za granicą. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie studiuje, tworzy i prowadzi zajęcia z Jogi Śmiechu.Portfolio: www.bartsmiles.com 

Jan Mikołaj Michalski Grafik komputerowy, współtwórca agencji "raz360 agencja kreatywnychwww.janmichalski.com 
Małgorzata Radkiewicz  aka Rowerzystka Miejska, właścicielka pierwszego w Polsce butiku rowerowego, Bike Belle, propagatorka stylowej jazdy na rowerze jako aktywności poprawiającej jakość życia w mieście. 

Piotr Sikora  Studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Krytyk, kurator. Specjalista d.s. sztuk wizualnych w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Zapalony gracz w bike polo. Mieszka i pracuje w Krakowie i Warszawie. 

Pablo Vitasso Zdeklarowany Cyklista Miejski. Zainspirowany renesansem roweru, składa stylowe pojazdy ze stali, chromu i aluminium.

Nie zwlekajcie zatem ze zgłoszeniami, bo to ostatnia chwila. Sprawdźcie też co jeszcze przygotowaliśmy w programie Święta Cyklicznego.

Przypominam też o możliwości współtworzenia festiwalu i zdobycia niepowtarzalnych gadżetów świętocyklicznych. Gadżety będą co najmniej tak piękne, jak plakat zaprojektowany przez Karolinę Witecką, która tworzy całą oprawę graficzną festiwalu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz