środa, 20 marca 2013

A Ty jak spędziłeś wiosenną godzinę dla roweru?

Kiedy wypada wiosenna równonoc, 20 marca, rowerzyści wszystkich kontynentów łączą się i ruszają na przejażdżki - taka nowa świecka tradycja - Godzina dla roweru. Tradycja nie nowa, bo Bike Hour po raz pierwszy odbyło się dokładnie rok temu. Tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, odsyłam do pierwszych doniesień na ten temat sprzed roku - tam dowiecie się, skąd to się wzięło i z czym to jeść. A zresztą zanim odwiedzicie podany link, powiem Wam z czym można jeść godzinę dla roweru - z zapiekanką z kiełbasą wiejską!*

A dziś w czasie godziny dla roweru w Krakowie, trochę nietypowo ruszyłem na spacer (pieszy taki klasyczny). Miałem za sobą już dwie własne godziny dla roweru tego dnia, więc spacer i fotografowanie rowerzystów był dla mnie zdecydowanie bardziej relaksujący. Kilkoro cyklistów celebrujących Bike Hour w Krakowie (niekoniecznie świadomi tego udziału) trafiło mi w obiektyw. Czuć już wiosnę - popatrzcie!

cracow cycle chic

cracow cycle chic

cracow cycle chic

cracow cycle chic


*tajemnicza zapiekankowa relacja kryjąca się pod tym linkiem została napisana przy okazji Dobrego Konkursu 2012 (nawet coś wygrała). Konkurs nazywa się Dobry, ale ja powiem, że on jest Bardzo Dobry i właśnie trwa edycja 2013 - bardzo rekomenduję udział w tym wyjątkowym konkursie, na biorących udział czeka nie tylko sława i nagrody :)

2 komentarze:

 1. Prawie same dziewczyny. Przypadek? Nie sądzę.


  :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Tu gdzie mieszkam zima w pełni - ale mimo to dzisiaj poczułem wiosnę w sercu i już po prostu nie mogłem patrzeć, jak rower się kurzy. Pierwszy raz wyruszyłem do pracy kiedy wszystko wokół zasypane. Warunki pogodowe super (-2, nie wiało, nie padało), ale w temacie odśnieżania ścieżek rowerowych jeszcze dużo musimy nadrobić. Mimo znacznie cięższej niż zwykle trasy mam cały dzień banana na twarzy - rower to jest to!
  Zapraszam do mojego pierwsze posta o rowerach - cieszy się niestety najmniejszą popularnością - być może tu znajdę bardziej zainteresowanych tematem: http://www.wolnymbyc.pl/rower-wehikul-wolnosci/
  pozdrawiam i obiecuję że będę odwiedzał Waszego bloga!

  OdpowiedzUsuń