środa, 6 lutego 2013

Premiera filmu "Cycle me Home" w Krakowie oraz spotkanie z twórcami

W najbliższą niedzielę w Krakowie w Kinie Pauza odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o niezwykłym projekcie Cycle Me Home projekcie i spotkanie z twórcami.

Start o 18:00, 10 lutego 2013 w Pauzie przy ul. Floriańskej 18/3.


Pod trailerem filmu info ze strony organizatora pauza.pl
Rowerowa misja po Europie? 
Pomysłodawcy cyklu „Cycle me Home” wsiedli na rowery i podróżują po naszym kontynencie aby propagować kulturę rowerową oraz uroki tego środka lokomocji. Mają cel: dzięki „Cycle me Home” chcą utworzyć ponadnarodową społeczność cyklistów. Dlatego przywieźli film już do tak wielu miejsc i dlatego w najbliższą niedzielę – 10 lutego, przywiozą go do nas, do Krakowa!
Inicjatorem „Cycle me Home” jest węgierski rowerzysta i filmowiec - Levi Klára. Latem 2012, razem z innymi rowerzystami przemierzył on na dwóch kółkach trasę z Madrytu do Budapesztu. Asystowała mu profesjonalna ekipa filmowa. A efektem ich wspólnej pracy i podróży jest właśnie film „Cycle me Home”.
Obecnie trwa filmowo-rowerowe tournee ekipy, na którego trasie znalazło się także KINO PAUZA.
Projekt przerósł oczekiwania twórców i rozrósł się w sieć europejskiej rowerowej społeczności. Czasem samolotem, czasem samochodem, czasem rowerem, ale zawsze z uśmiechem, bohaterowie i współtwórcy projektu zjeżdżają Europę, przywożąc na swoich rowerowych bagażnikach owoc ich twórczej pracy, którym dzielą się z lokalnymi społecznościami. Wszędzie gdzie trafiają organizują pokazy i wyścigi rowerowe.
Postarajmy się by i tym razem nie było inaczej. 
Krakowscy rowerzyści – wsiądźmy na rowery i przywitajmy naszych rowerowych braci!
Więcej o „Cycle me Home” na:
www.facebook.com/cyclemehome
cyclemehome.tumblr.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz