czwartek, 29 listopada 2012

rowerem wolno po czerwonym dywanie

Rowerowi wolno się pojawić w tytule filmu, co można zaobserwować przeglądając repertuar kin w ostatnim czasie, ale kto by przypuszczał, że rowerowi wolno pojawić się na czerwonym dywanie podczas festiwalu filmowego... 

Okazało się, że jak najbardziej rowerowi wolno i to na festiwalu nie byle jakim, bo na 69. Festiwalu Filmowym w Wenecji. I to jeszcze w otoczeniu pięknych kobiet :)

Rower pozuje do zdjęć :)
Rowerowi towarzyszyły pani reżyser Haifaa Al-Mansour oraz odtwórczyni głównej roli Waad Mohammed w filmie Dziewczynka w trampkach.

rower kroczący po czerwonym dywanie... 
(dla niecierpliwych od 0:26)

Historia opowiedziana w Saudyjskim filmie zapowiada się ciekawie - dziewczynka, chodząca do szkoły w popisanych trampkach (przez co budzi podejrzenia bycia "buntowniczką") marzy o rowerze, który pewnego dnia ujrzała na ulicy. Niestety rower w Arabii postrzegany jest jako nieodpowiedni dla kobiet. Aby móc kupić wymarzony jednoślad, Wadjda postanawia wziąć udział w konkursie recytacji Koranu. 

Film, premierowo w Polsce, zobaczyć będzie można w Krakowie w poniedziałek 3 grudnia.

A przy okazji dotknięcia tematu tego, że kobiety jeżdżące na rowerze nie są wszędzie dobrze widziane, zapraszam do przeczytania wcześniejszego wpisu na ten temat na naszym blogu - Kobietom wolno jeździć rowerem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz