sobota, 24 listopada 2012

Nowe stojaki przed Biblioteką Wojewódzką

Przed Gmachem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Rajskiej zawitały nowe pomarańczowe stojaki rowerowe w kształcie internetowej małpy. Fundatorem jest Fundacja Allegro All For Planet. Lokalizacja została wybrana w wyniku głosowania internatów w ramach akcji Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie.


Jak widać lokalizacja wybrana doskonale. Biblioteka jest zawsze oblegana przez rowerzystów. Stojaki zastąpiły stare wyrwikółka, które wciąż jeszcze funkcjonują po drugiej stronie wejścia.


Ani nowe stojaki, ani stare nie wyczerpują ciągle potrzeb, dlatego okupowane są też płoty.


Jeszcze jedno spojrzenie na obłożenie nowego parkingu.


A tu stojaki uchwycone przez Annę zaraz po montażu, taki widok pewnie będzie już trudny do ponownego zaobserwowania ;-)

Puste jeszcze stojaki. Foto: Anna
Szkoda, że w tym roku do Krakowa w tej edycji akcji nie trafi już więcej stojaków. Oby zatem miasto się trochę rozkręciło w tym temacie, bo Kraków pod względem bezpiecznego parkowania rowerów zaczyna zostawać w tyle za innymi polskimi miastami. Nie możemy liczyć tylko na prezenty.

Istnieje możliwość, aby takich stojaków pojawiło się więcej. Fundacja All For Planet prowadzi całoroczny program partnerski stawiania stojaków. Przedsiębiorcy i instytucje mogą zamówić stojaki na swój teren dzieląc koszty własne z fundacją 50:50.
Warto zainteresować zaprzyjaźnione firmy i instytucje możliwością współfinansowania nowych parkingów rowerowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz