czwartek, 30 sierpnia 2012

Samopomocowy Warsztat Rowerowy

W najbliższą sobotę 1 września o godzinie 11:00 odbędzie się akcja samopomocy rowerowej. Okazja na wymianę doświadczeń serwisowych i podszkolenie się w doraźnych naprawach dla zwykłych zjadaczy rowerów ;-) Bierzcie pompki, klucze, śrubokręty, łyżki do opon i co tam jeszcze znajdziecie w domu, nawet jak nie wiecie do czego służą i przybywajcie na samopomocowy warsztat. Wspólnie rozgryziemy, tfu rozepniemy łańcuchy i zepniemy linkami rowerowymi hamulce i przerzutki.


Zapraszamy wszystkich chcących spędzić sobotnie południe na wspólnym oliwieniu łańcuchów na squat C-10 przy ulicy Celnej 10 w Krakowie. Mile widziani są zarówno eksperci jak i zupełni laicy w zakresie mechaniki rowerowej.

Niestety nie jesteśmy profesjonalnym serwisem rowerowym i zakres napraw/regulacji jakie możemy przeprowadzić i was nauczyć jest ograniczony przez brak części, narzędzi a nierzadko i naszej wiedzy. Jeśli więc jesteś serwisantem/tką albo po prostu zapaleńcem, który zgłębił tajniki budowy roweru zapraszamy Cię tym bardziej.

Główne atrakcje jakie przewidzieliśmy to już nadmienione, tradycyjne oliwienie, skracanie/skuwanie łańcuchów, łatanie, pompowanie, dętek i regulacja przerzutek oraz hamulców. Ponadto jeśli ktoś chciałby dokonać bardziej skomplikowanych napraw, typu wymiana wkładu suportu, łożysk sterów czy piast też postaramy się pomóc w miarę posiadanych części.

Więcej informacji na stronie wydarzenia i skłotowym blogu.

W przypadku opadów deszczu warsztat nie odbędzie się!

1 komentarz:

  1. Od 13:00 rozpalamy grilla. Uwaga, nie pieczemy mięsa.

    OdpowiedzUsuń