piątek, 24 sierpnia 2012

Piotrek i Kornelia

Niemowlak i rower? Czemu nie. Wolno! A jak? Kolejny pomysł podsuwa nam Piotrek i dziewięciomiesięczna Kornelia, która jeździ bardzo zadowolona z tatą w plecaku-nosidle turystycznym. Oprócz przyczepki z hamakiem dla niemowlaka jest to kolejny ciekawy i praktyczny sposób, żeby zabrać niemowlaka na rower.


Inne praktyczne sposoby na rower i maluchy kompleksowo omówił Adam Łaczek w artykule: Na rowerze z małym dzieckiem

3 komentarze:

 1. Zdecydowanie odradzamy taki sposób podróżowania! Dziecko powinno byc przewożone w foteliku rowerowym lub przyczepce rowerowej. Nosidła turystyczne absolutnie nie zapewniają dziecku bezpieczeństwa w takiej sytuacji.

  Wypożyczalnia PlanetaRodzina.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm... czy ja wiem. Ja bym się zdecydował na taką jazdę, ale osobiście nie próbowałem. WolnyRower ma charakter nieco dokumentalny, obserwujemy ruch rowerowy i przedstawiamy istniejące zjawiska. Nie zawsze legalne, nie zawsze warte naśladowania, ale warte pokazania, bo odzwierciedlają rzeczywistość.

   Usuń
 2. Niebezpieczne. Powody: dziecko drastyczne podnosi środek ciężkości takiego zestawu. W konsekwencji trudno o utrzymanie równowagi w skrajnych sytuacjach. Dziecko ma bardzo daleko do ziemi, co za tym idzie potencjalne obrażenia będą większe. Dziecko może się poruszyć nagle gwałtownie, czegoś się przestraszyć na przykład, może się to skończyć utratą równowagi i wywrotką. Bardzo nie polecam takiej opcji wożenia pociech waszych drodzy rodzice.

  OdpowiedzUsuń