piątek, 10 sierpnia 2012

Gdzie google autem nie może tam cargo bike pośle

Po Krakowie krąży rower towarowy z aparaturą fotograficzną google maps, żeby uzupełnić street view o miejsca niedostępne dla samochodów. Fotografowane są parki miejskie i bulwary wiślane. Cargo bikem wolno więcej, a google wie co dobre, dlatego wybrał taki a nie inny środek transportu dla swojego sprzętu. Choć w sieci pojawiły się złośliwe komentarze, że googla w Polsce nie stać na samochód... żałosne. Ja napisałem, że google autem nie może. Ale czy rzeczywiście nie może i musi używać roweru? Myślicie, że byłoby dla nich problemem załatwienie pozwolenia na wjazd samochodem do parków? Coś czuję, że nie z tego powodu potentat internetowy używa właśnie roweru.


Nie jest to żadna markowa rama cargo, zbudowana została specjalnie na potrzeby googla, wieża z aparaturą jest integralną częścią konstrukcji.


Rower napędzany jest 24-biegową przerzutką rowerów górskich, nie ma wspomagania elektrycznego. W tylnym koszu znajduje się agregat oraz sprzęt do akwizycji danych.


Pojazd wzbudza duże zainteresowanie przechodniów i rowerzystów. Spotkaliście go też?

3 komentarze:

 1. tak ;) http://www.wkrakowie.pl/czytaj/google-znow-fotografuje-krakow-3

  OdpowiedzUsuń
 2. Obfotografował Łódź, jechała na nim prezydent miasta, do tego jest inspiracją dla pojazdu nagłośnieniowego Łódzkiej Masy Krytycznej, i w ogóle :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zazwyczaj on obfotografowuje, tym razemzostał obfotografowany :)

   Usuń