środa, 1 sierpnia 2012

Ania, Rysia, Zakochana Rowerzystka i Zaginiony Ryszard

Ania i Rysia często przemierzają ulicę Karmelicką. Podczas jednej z podróży spotkaliśmy się i poznałem ich historię. Tym samym Ania dołącza do grona krakowskich rowerzystów, których historie mam przyjemność prezentować ku chwale ruchu rowerowego ;-) Jeśli również chcecie opowiedzieć światu swoją historię rowerową, będzie ku temu okazja jutro, ale o tym na koniec wpisu, pierwszeństwo ma Ania, Rysia, Zakochana Rowerzystka i Zaginiony Ryszard.  


Ania jest poetką, co za chwilę udowodnimy dzięki jej uprzejmości. A Rysia to nazwa jej pięknego, żółtego roweru z klasycznym wiklinowym koszykiem. Poprzedni rower Ani nazywał się Ryszard i został porwany przez jakiś bezdusznych bandytów! Ryszard towarzyszył naszej bohaterce przez kilka lat, odwiózł ją nawet na maturę! Niestety kilka miesięcy temu zaginął w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach. Jeśli zatem traficie na rower o takim imieniu powiadomcie policję oraz właścicielkę. Nie mamy w tej chwili wizerunku poszukiwanego, ale postaramy się to uzupełnić wkrótce.

Jeżdżąc z Rysią, a poprzednio z Ryszardem, Anna układa poezję. Pozwoliła nam zaprezentować jeden z jej wierszy pod tytułem Zakochana Rowerzystka.
zakochana rowerzystka
stwarza zagrożenie na drodze
nosi opaskę na oku
żeby nie stracić umiejętności
widzenia w ciemności

Można rzec, że utwór ten wpisuje się w cykl rowerowej literatury, prawda?

Jeśli również chcecie nam opowiedzieć swoją rowerową historię, jutro będzie ku temu doskonała okazja. Ekipa Kraków Miastem Rowerów oraz Kina Kijów Centrum wyruszy około godziny 11 na ulice Krakowa, aby porozmawiać z rowerzystami oraz obdarzyć ich biletami zniżkowymi na seanse filmowe Kinownica, które rozdawaliśmy również podczas Czerwcowej Filmowej Masy Krytycznej.

Będziemy krążyć z flagą KMR oraz ambasadorem kina w okolicach Rynku, Wawelu i Bulwarów Wiślanych. Wypatrujcie nas w tłumie rowerzystów na ulicach ;)
3 komentarze:

  1. a poetki gdzie mają światełka na tych rowerach______chyba że nie jeżdżą po zmroku to nie potrzebują _____ KKROB71 K*O*Z*A*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja również nie wożę światełek bez potrzeby, narażając się na kradzież. Mam w torbie i zakładam tylko jak są potrzebne.

      Usuń