środa, 25 lipca 2012

Z książką na rower? Tak!

Czytanie książki w czasie jazdy byłoby co najmniej trudne. Choć można skorzystać z dobrodziejstw audiobooków i słuchawek. Co jeszcze może mieć ze sobą wspólnego rower i książka? Pokazali nam to bibliotekarze, którzy po raz kolejny zorganizowali akcję Odjazdowy Bibliotekarz. Miało to miejsce 19 maja, a więc już kawałek czasu temu, ale jakoś do tej pory nie zrobiłem relacji z tego wydarzenia. Skutecznie jednak o tym rajdzie przypomniała mi nadchodząca lipcowa masa krytyczna, która poświęcona jest właśnie literaturze. Wspaniała okazja, żeby wspomnieć Odjazdowych Bibliotekarzy i zaprosić ich na masę.

Do samej masy i wydarzeń jej towarzyszących jeszcze w tym wpisie powrócę, na początek bardzo zaległa relacja z rajdu bibliotekarzy w Krakowie.

Odjazdowi Bibliotekarze w Krakowie


Spotkanie literacko-rowerowe zaczęło się w sobotnie, upalne popołudnie majowe konkursami na placu przed Biblioteką Pedagogiczną w Krakowie. Jednym ze sposobów na zdobycie nagrody książkowej było przewiezienie jak największej ilości książek na swoim jednośladzie. Młodzi czytelnicy wespół z dorosłymi bibliofilami pokazali, że zapakowanie kilkudziesięciu tomów na bicykl nie jest problemem.


Nagrody można też było zdobyć kręcąc rowerowym kołem fortuny lub mierząc się z zadaniem dopasowania wypowiedzi znanych osób na temat rowerów do ich autorów. I wcale nie była to prosta łamigłówka. Na przykład komu przypisali byście słowa: Rewolucja jest jak rower – jeśli się nie posuwa naprzód to pada. Włodzimierzowi Leninowi czy Ernesto Che Guevarze?


Na pikniku można było spróbować swoich sił w czytaniu książki na tandemie.


Wśród dzieci furorę robił sympatyczny czworonóg, który również przyjechał rowerem, w specjalnej przyczepce przystosowanej do przewozu psów.


Atmosfery piknikowej dopełniały pyszne słodkości przygotowane, aby nikomu nie zabrakło energii na trasie do Tyńca, w którą bibliotekarze wyruszyli.Więcej zdjęć z imprezy bibliotekarskiej na facebooku.

Literacka Masa Krytyczna


Gratulujemy bibliotekarzom organizacji świetnej imprezy rowerowej i zapraszamy ich na Literacką Masę Krytyczną, o której teraz słów kilka. Dosłownie kilka, bo wszystko na jej temat znajdziecie w portalu ibikekrk.com. Ja tylko przypomnę, że zbiórka jak zawsze w ostatni piątek miesiąca o 18:00 na Rynku Głównym w Krakowie.


Noc Kodów


Oprócz samej masy szykuje się też świetne wydarzenie towarzyszące dla fanów szybkiej i wolnej (od dziennego zgiełku) jazdy nocnej. Pamiętacie bike by night? Czas na kolejną imprezę z serii Night Riders! W nocy z piątku na czwartek, poprzedzającej masę zapraszamy na poszukiwania tajemniczego kodu... Do czego ów kod będzie potrzebny?? przyjedź... zobacz! Na pewno jest to świetny pretekst na kolejną nocną przejażdżkę w doborowym towarzystwie.

Należy mieć ze sobą:
  • obowiązkowo oświetlenie dla siebie i dla roweru,
  • coś do pisania i coś na czym możemy pisać,
  • dobre samopoczucie ze szczyptą humoru.

Spotykamy się na placu pomiędzy stadionem i hotelem Cracovia o 22:00!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz