piątek, 8 czerwca 2012

Rowery publiczne już niedługo?

Dziś zauważyłem, że w byłych stacjach BikeOne pojawiły się już rowery pod marką RoweRes. Być może "już" to za dużo powiedziane, bo start sytemu rowerów publicznych był zapowiadany co najmniej na początek maja. Tym razem wygląda jednak na to, że lada dzień pojedziemy niebieskimi rowerami.
Działa też już strona krakow.roweres.pl. Póki co nie znajdziemy tam informacji o starcie systemu, ani o planowanej dacie uruchomienia. Przeczytamy za to nieaktualny cennik z zeszłego roku.
Sprawie będę się przyglądał. Na razie kilka zdjęć rowerów z niebieskimi koszykami, czekającymi w boksach.

3 komentarze:

 1. pewnie chodzi o stojaki na reklamę

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem administracja Krakowa nie może zrozumieć, że dla popularyzacji jazdy rowerowej kluczowe nie są rowery, tylko komfort jazdy. Zamiast pakować się w miejskie rowery należałoby namalować pasy dla rowerów i uczulić policję, żeby przynajmniej przez jakiś czas bardzo restrykcyjnie karała kierowców za naruszanie rowerowego pasa.

  Żadne nawoływania do kierowców o uprzejmość nie działają tak, jak obciążenie portfela.

  Koniec końców wszyscy będą szczęśliwi: rowerzyści będą mieli swoje miejsce na drodze, na których będą mogli czuć się bezpiecznie, a samochodom rowerzyści nie będą pałętać się między drugim a trzecim pasem na alejach ;-).

  Zastanawiam się, czy moja obserwacja jest odosobniona, ale jak rozmawiam z krakusami nie-rowerowymi czemu nie jeżdżą, to bynajmniej nie pojawia się kwestia "nie mam za co kupić rower" bo przecież starego grata można i za 50zł wytargać, ale właśnie strach przed poruszaniem się rowerem po ulicy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan to wie, ja to wiem, coraz więcej osób to wie. Wciąż jednak za mało...

   Usuń