niedziela, 24 czerwca 2012

Crazy Euro Nowa Huta Trip

Na przedostatniej już wycieczce z cyklu Wolni od EURO stawiło się, jak do tej pory, najwięcej osób. Z Placu Szczepańskiego ruszyliśmy sporą grupą, zajmując cały pas na Starowiślnej, a po drodze dołączali się do nas kolejni cykliści.


Droga po nierównych chodnikach wzdłuż al. Pokoju uśpiła niektórych uczestników wycieczki.


Na Placu Centralnym czekała na nas szalona przewodniczka Julia z Crazy Guides, na pięknej, różowej damce Peugeot, która zabrała nas w podróż w przeszłość po zakątkach Nowej Huty. 


Jadąc spod kombinatu na osiedle Górali, gdzie przed Muzeum Czynu Zbrojnego i Domem Kombatanta znajduje się czołg IS-2, okrążyliśmy malowniczy zalew.


46-tonowy czołg był używany w 5 Pułku Czołgów Ciężkich II Armii Wojska Polskiego, wczoraj został całkowicie opanowany przez jednoślady.


Crazy Guides dysponują oryginalnie wyposażonym mieszkaniem z epoki PRL, które również mogliśmy zobaczyć. Ogrom gadżetów z epoki zgromadzony w tym miejscu przytłacza, jest to żywe muzeum minionego ustroju.
Na zakończenie Julia zamieniła swoją różową damkę na różowego trabanta i zabrała nas w szaloną jazdę pustymi już ulicami Nowej Huty.
Ale dawno nie jeździłem samochodem..

Dziękuję Crazy Guides, którzy zafundowali nam tę szaloną wycieczkę. Jeśli chcielibyście poznać Nową Hutę z innej strony i na kilka godzin przenieść się w czasie, koniecznie wybierzcie się z nimi na taki tour. Dziękuję też tradycyjnie uczestnikom za doborowe rowerowe towarzystwo. A największe podziękowania należą się chyba naszej crazy przewodniczce Julii.


Kolejna wycieczka, finałowa, w następną niedzielę. Pojedziemy do Chrzanowa na pierwszą masę krytyczną w tym mieście. Szczegóły wkrótce.
Więcej zdjęć znajdziecie na wolnym facebooku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz