wtorek, 3 kwietnia 2012

Pierwsze zmiany na ulicy Krupniczej

O Projekcie: Nowa Krupnicza już pisałem. Dziś na tej ulicy zaszły pierwsze zmiany w dobrym kierunku. Zmieniona została organizacja ruchu na odcinku między skrzyżowaniami z Szujskiego i Loreteńską. Od dziś ruch samochodów w tym miejscu odbywa się tylko w kierunku Teatru Bagatela, a parkowanie po jednej stronie ulicy zastąpione zostało kontrapasem rowerowym, zatem ruch jednośladów nadal może odbywać się w obu kierunkach. Pierwsi rowerzyści na nowym kontrapasie pojawili się zanim wyschła farba :-)

Przy okazji przypominam, że ulicą zawsze poruszamy się po prawej stronie jezdni. Nie jeździmy kontrapasami "pod prąd".


Pierwsi rowerzyści na nowym kontrapasie.

Na ulicach z kontrapasem zawsze jeździmy prawą stroną jezdni. Z tej rowerzystki możemy brać przykład.

4 komentarze:

 1. Jak się nie potrafi rowerem jeździć po drodze to nie powinno się w ogóle jeździć a nie domagać się specjalnego miejsca na już wystarczająco wąskich uliczkach w centrum.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te uliczki są wąskie tylko, jeśli patrzymy na nie zza kierownicy samochodu. Z punktu widzenia rowerzysty i pieszego są całkiem szerokie :). Żądanie "specjalnego miejsca" na drogach w ścisłym centrum jest faktycznie nie na miejscu, powinniśmy się raczej domagać usunięcia z nich samochodów.

   Usuń
 2. Czy o kontrapasach uczą teraz na kursach prawa jazdy? Bo ja mam wrażenie, że duża część kierowców jest przekonana, że ja tam po prostu jadę pod prąd. Czasem nawet stukają się w głowę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety masz rację, wielu jest niedoszkolonych. Kierowców nie mają też pojęcia o istnieniu przejazdów rowerowych i często krzyczą przez okno, że rower po pasach się przeprowadza...:(

   Usuń